Marzy Wam się romantyczne zimowe wesele, niczym z najpiękniejszej baśni? To doskonały plan. Zimowe wesela cechuje wyjątkowo magiczna aura. Świat na chwilę zwalnia tempo, otula się białym puchem i blaskiem migoczących lampek. To najlepszy moment, aby oddać się rodzinnej celebracji w zimowym, przytulnym klimacie, który wypełnia spokój i przytulność.

Brzmi, jak coś dla Was? Na unikalnym klimacie korzyści się nie kończą. Równie ważna jest praktyczna strona organizacji zimowych ślubów. Nie musisz rezerwować wszystkiego na kilka lat do przodu. Masz zdecydowanie większy wybór sal weselnych, które niejednokrotnie oferują niższe ceny, a także większy wybór podwykonawców, u których z łatwością znajdziesz wolny termin.

Jako konsultantka ślubna, która specjalizuje się w organizacji wesel w stylu slow — zebrałam dla Was kilka argumentów, które przemawiają za zimową celebracją tego jakże ważnego dla Was czasu.

Co przemawia za organizacją ślubu zimą? 9 argumentów konsultantki ślubnej

1. Romantyczna zimowa aura 

Tak jak już wspominałam — zimę cechuje wyjątkowa aura. Jest w niej coś tajemniczego. Z jednej strony kojarzy się z krainą lodu pokrytą białym puchem, z drugiej z rodzinnym ciepłem, rozpalonym kominkiem i świątecznymi dekoracjami.
Jeśli wybierzecie termin ślubu w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, możecie wykorzystać tematyczne dekoracje — zielone gałązki świerkowe, migoczące lampki, elementy w kolorach czerwieni i złota.

2. Sprzyjające warunki na organizację zimowego wesela w górach

Wesela w stylu slow najczęściej są organizowane blisko natury. Dobrze, jeśli do Waszej dyspozycji będzie ogród, dzika plaża lub polana, na której można rozłożyć leżaki. Zresztą cała uroczystość też może odbywać się na zewnątrz. 

3. Romantyczna zimowa sesja ślubna

Tak jak już wspominałam — zimę cechuje wyjątkowa aura. Jest w niej coś tajemniczego. Z jednej strony kojarzy się z krainą lodu pokrytą białym puchem, z drugiej z rodzinnym ciepłem, rozpalonym kominkiem i świątecznymi dekoracjami.
Jeśli wybierzecie termin ślubu w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, możecie wykorzystać tematyczne dekoracje — zielone gałązki świerkowe, migoczące lampki, elementy w kolorach czerwieni i złota.

4. Zamiast poprawin — kulig lub ognisko w stylu Aspen

Ślub zimą to także dodatkowe możliwości, jeśli chodzi o organizację poprawin (lub części wesela). Możecie zorganizować kulig lub ognisko w stylu Aspen Chic, z nawiązaniem do narciarskich kurortów rodem z lat 70. To prawdziwy hit, który z pewnością zostanie zapamiętany przez Waszych gości.

Mój TIP: pamiętajcie, żeby umieścić krótką notkę w zaproszeniach, tak aby wszyscy goście mogli zabrać ze sobą odpowiednią garderobę.

5. Zimowe dekoracje na ślubie

Zimowe wesele mogą wypełnić świąteczne dekoracje — ozdobne świerki, dekoracje z szyszek i gałązek, kolorowe bombki i migoczące światełka, ale oczywiście to nie jest jedyna opcja. W styczniu i lutym króluje czas karnawału — złote maski, zimne ognie, a także białe elementy, które nawiązują do mroźnego klimatu krainy lodu.

6. Oszczędności

Równie ważne są korzyści finansowe. Organizacja ślubu zimą jest bardzo często tańsza, niż w szczycie sezonu. Sale weselne i restauracje mają zazwyczaj specjalną ofertę na zimowe wesela. Podobnie sytuacja wygląda u usługodawców np. filmowców, zespołów ślubnych, czy fotografów.

7. Lepsza dostępność usług 

Oprócz oszczędności zyskujesz też większą szansę wyboru. Nie musisz rezerwować sali na kilka lat do przodu. To samo tyczy się usługodawców. Wielu będzie mieć wolny termin nawet przy rezerwacji kilka miesięcy przed uroczystością.

Oczywiście pamiętaj, że jest to kwestia bardzo indywidualna, i nie ma jednej złotej zasady, która określa, kiedy najlepiej zacząć organizację zimowego wesela. Wszystko zależy od Waszych planów i potrzeb.

8. Większa dostępność gości

Kolejna praktyczna kwestia — zimą nie musisz kalkulować, kiedy ciocia Jola wyjeżdża do Chorwacji, a kiedy połowa przyjaciół rusza na ulubiony festiwal. Zimą rzadko dublują się terminy różnych uroczystości, więc goście nie muszą podejmować trudnych decyzji, co wybrać. Ich dostępność jest o wiele większa. 

9. Atmosfera spokoju i rodzinnego ciepła 

Warto też pamiętać, że zima naturalnie kojarzy nam się ze spotkaniami rodzinnymi. Wszyscy trochę zwalniamy tempo. W powietrzu unosi się atmosfera spokoju.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wesele było zorganizowane w rytmie slow, czas zimy z pewnością doskonale wpisuje się w tę wizję. To najlepszy moment na organizację rodzinnej uroczystości, którą wypełnią uczucia, śmiech, zabawne anegdoty, wspólne smakowanie potraw i tańce do białego rana. Klimat spokoju sprzyja i zachęca do powolnego, rodzinnego celebrowania tych ważnych dla Was chwil.

Czujesz, że zimowe wesele to coś dla Was? Doskonale! Chętnie pomogę Wam w jego organizacji od A do Z, dopinając wszystko na ostatni guzik. Szczegóły na temat współpracy znajdziesz tutaj: oferta konsultantki ślubnej.